Küsi pakkumist

Valgusfestival Staro Riga 2020 „Chiaroscura“ – valgus ja vari.

Riia särab novembris eriliselt. 

20. –  21. november 2020

*chiaroscura ( kjaroskura ) – termin maalikunstis, kus valguse ja varju mõjul tuuakse esile olulisemaid situatsioone ja detaile.

Ava reisiprogramm

1.päev  reede, 20. november.   
Reisibuss väljub Tartust bussijaamast peatuse nr. 1 juurest kell 5.15.
Tallinnas peatub buss Kaubamaja tänava Tallinna Kaubamaja poolses ääres kell 7.15.
Hotell Pärnu ette jõuab buss kell 9.15. Sellel teekonnal võtame soovijaid peale reisikorraldajaga eelnevalt kokkulepitud peatuskohtades. Hommikueine ja kohvipaus Via Ikla kohvikus Eesti – Läti piiril.
Riiga jõudes suundume Kalnciemsi vanade puumajade kvartalisse, vaatame lätlaste vanakraami ja ökokaupu ning vast leiame sealt endalegi midagi põnevat soetamiseks.
Seejärel läheme tarkusetemplisse – Läti Rahvusraamatukogusse, Daugava kaldal tundub maja ilmatu suur mägi või laev, aga sees peidab Valguse loss avarust, helgust ja 4 miljonit raamatut, mis klaasseinte tagant kätte paistavad. Tõuseme 12. korruse vaateplatvormile ja näeme linna linnulennult.
Jalutuskäigul Alberti ja Elisabete tänaval näeme Riia juugendmaju, mis võluvad oma voogavate kaunistuste ja mosaiikidega. Vaatame üht maja ka seestpoolt, kus kõik alates mööblist kuni pisidetailideni on kantud juugendi ilust. Majutume hotelli ja lõõgastume pisut õhtuseks jalutuskäiguks. Hotel Edvards*** või sarnane.

2.päev laupäev, 21. november.  
Hommikusöök. Täna hommikupoole on võimalus külastada Läti Rahvuslikku Kunstimuuseumi või Riia Moekunstimuuseumi. Samuti väike vanalinna ekskursioon. Läheme turule, kus on tõesti palju vaadata  kui ka soodus ostusid teha. Neli suurt paviljoni pakuvad silmarõõmu ilusa kauba väljapaneku, põnevate maitsete poolest ning tohutu valikuga kalalettide poolest. Igatahes maitsmis- ja avastamisrõõmu on seal palju. Lätis käia ja Lido restorani mitte süüa – see jätaks reisi poolikuks. Lido kokkade valmistud road viivad keele alla. Sööme kõhud täis ja alustame koduteed. Tallinna  jõuame kella kaheksaks õhtul.

Reisi hind: 
40 reisijat 70,93 € 
35 reisijat 76,14 € 
30 reisijat 81,75 € 
25 reisijat 89,60 €

Ühe inimese toa juurdemaks 25€

Reisi hinnas:
majutus 1 öö kahestes tubades hotellis ***  hommikusöökidega
mugav reisibuss
Solar Touri asjalik giid –  reisijuht

  • 20.11.2020 - 21.11.2020
  • 71-90 €
  • Ants Tuuleveski