fbpx
Küsi pakkumist

Kesk-Läti ehk Vidzeme

Uhked mõisad, mõnusad väikelinnad, ilus loodus- see ongi Vidzeme.

REISIKAVA

1.päev, neljapäev 1. august Jõhvi – Tallinn – Paide – Viljandi – Alūksne – Gulbene
Alustame reisi Jõhvist 6.00 (Viadukti alune parkla), Tallinnast 8.00 ( Teatri väljak ), Paidest 9.15 ( Bussijaam ), Viljandist 10.15 ( Bussijaam ). Pärastlõunal jõuame Alūksne linna. Seal külastame Alūksne mõisa härrastemaja ning teeme jalutuskäigu suures mõisapargis, kus leidub mitmeid mälestusmärke. Alūksne kirikus teenis pastor Glück, kelle peres kasvas tulevane Vene keisrinna Katariina I. Auruvedur kitsarööpmelisel raudteel viib meid Aluksnest –  Kalniena jaama, rongis võimalik maitsta Gulbene piirkonna tooteid: mitmeid erinevaid juuste ja kolme erinevat veini. Seejärel sõidame veidi maad bussiga ja vaatame Stāmeriena lossi, kirikut ning Jaungulbene härrastemaja. Ööbime Gulbene kesklinna hotellis.
2.päev, reede 2. august Gulbene – Cesvaine – Madona – Ērgļi
Hommikul võimalus külastada põneva ajalooga Gulbene raudteedepood. Külastame linnaservas asuvat Vecgulbene mõisasüdant. Romantiline Cesvaine mõis on justkui muinasjutuloss. Raudteelinna Madona õllekoja terrassil sööme lõunat. Edasi sõidame läbi Lazdona, Mārciena ja Vestiena mõisa ning õhtuks jõuame Ērgļi linnakesse, kus ööbime mugavas hotellis. Ērgļis leiduvad linnuse- ja mõisavaremed ning mõisa juures paiknenud arstipunkt – doktoraat.
3.päev, laupäev 3. august Ērgļi – Vecpiebalga – Cēsis
Päev kulgeb sõites mööda Läti südamaad. Hommikupoolikul vaatame Jumurda, Cirsti, Vecpiebalga, Nēķensi ja Dzērbene mõisa. Ainulaadne on Araiši järvelinnus – puust küla järvesaarel, kuhu muistsed latgalid ohu eest varjusid.
Lõunaks jõuame Cēsisesse, kus meie hotell asub keskväljakul. Peale lõunatamist teeme vanalinna  jalutuskäigu ning vaatame Liivi ordu linnust, kus resideeris ordumeister Wolter von Plettenberg. Barokses mõisamajas asub kohalik koduloomuuseum. Aega jääb ka jalutamiseks, kohvitamiseks ja ostlemiseks.
4.päev, pühapäev 4. august Cēsis – Valmiera – Valga – Viljandi – Paide – Tallinn – Jõhvi
Hommikupoolikul külastame Rauna linnusevaremeid ja Skangaļi mõisa. Valmiera linna keskel seisavad ordulinnuse varemed, kuhu hiljem ehitatud puust mõisahoonesse on paigutatud muuseum. Linna serval, endises mõisasüdames tegutseb Valmiermuiža õlletehas, kus on võimalik käia degustatsioonituuril ning lõunastada kohalikus restoranis. Pärastlõunal alustame koduteed.

REISI HIND

Reisi hind 227€

Reisi hinnas:
Kolm ööd *** hotellis kahestes või soovi korral kolmestes tubades, koos hommikusöögiga.
Mugav reisibuss koos kogenud bussijuhiga.
Kõik teemaksud ja keskkonnatasud, parkimistasud.
Ühese toa lisatasu 75€

LISAINFO

Reisi eest tasudes palume märkida makse seletusse: vid24 ( palume kindlasti kirjutada see kood kui teete ülekande) ja nimed, kelle eest makse tehakse.

Reisile registreerimiseks palume teha esimene sissemakse 80€ sõitja kohta. Kui peate loobuma reisist, siis sissemakse tagastatakse täies ulatuses kui teatate sellest enne 1. juulit 2024.

Reisitõrkekindlustus on soovitav sõlmida koheselt peale kogu reisi raha tasumist ja poliis on võimalik vormistada Solar Tour OÜ kaudu.

Solar Tour OÜ
Info reisiprogrammide kohta 50 69 004 Äriregistri number 11894104
info@solartour.eu
Arveldusarve EE577700771004412347 LHV Pank Majandustegevuse registri TRE 00058

  • 01.08.2024 - 04.08.2024
  • 227 €
  • Ivar Sakk